volejbal Čadca - udalosti

Výsledky 4. kola

Kadetky sa v 4. kole stretli doma s družstvom z Prievidze, ktoré sa, rovnako Čadca, zatiaľ netešilo z víťazstva. Priebeh prvého zápasu bol až prekvapivo hladký v prospech Čadčaniek, ktoré získavali body útokom stredom a z hlavného kolíka. Body sme zbierali najmä po útokoch Eriky Turiakovej (8), Petry Truchlej (6), Barbary Jakubíkovej (9) a Miriamy Jurišovej (6). Rovnako dobre sme aj podávali, keď sme súperovi nasúkali 15 es. Prvý zápas sme vyhrali 3:0.
Na druhý zápas nastúpili domáce dievčatá v obmenenej zostave a dlho nemohli nájsť správny rytmus. Drobné chybičky na bloku a príjme podania podkopali sebavedomie Čadčaniek a prakticky celý prvý set prehrávali. Po prestriedaní sa vrátili do zostavy Turiaková a Jurišová, ktoré vrátili istotu do našich radov. Prvý set sme s odretými ušami predsa len vyhrali 27:25. Druhý set tiež nezačal pre nás dobre. Za stavu 0:8 pre súpera sme už mali vyčerpané oba timeouty. O chvíľu už bolo 4:8 a dievčence začali opäť dýchať. Prievidžanky hrali v týchto chvíľach veľmi dobre, mali bojovného ducha a vychytali veľa ťažkých lôpt v poli. Našťastie sme sa z krízy vymanili a postupne sme z náskoku súpera ukrajovali bod po bode. Dobehli sme ich pred koncom setu – 19:18 v náš prospech. Vzápätí bolo 22:23 pre súperky. Nakoniec sa aj v tomto sete prejavila naša útočná sila a vyhrali sme aj druhý set 25:23. To zrejme súpera položilo, pretože tretí set bol našou jednoznačnou záležitosťou. V druhom zápase najviac bodovali Sabína Cholujová (7), Linda Hubočanová (7), Mia Mináriková (5). Erika Turiaková (4), Miriama Jurišová (4). Na podaní sme boli ešte lepší ako v prvom sete - 17 es.
V tabuľke si Čadčianky polepšili o jedno miesto - priebežné 6. mieste (9).

Výsledky kadetiek:
Čadca – Prievidza 3:0 (25:20, 25:14, 25:14) a 3:0 (27:25, 25:23, 25:9)

Staršie žiačky v sobotu vycestovali do Dolného Kubína. Vzhľadom na postavenie v tabuľke sa Čadčianky hotovali uchmatnúť domácim všetky body. Nakoniec sa im to aj podarilo, pretože súperky trochu hrýzli len v prvých setoch oboch zápasov, keď sa im podarilo získať 17 bodov. Vývoj v ďalších dvoch setoch už pre nás vyznel jednoznačnejšie, keď sme domácim nedovolili uhrať viac ako 14 bodov. Za družstvo Čadce nastúpili aj mladšie žiačky, Grétka Oravcová a Kamila Davidová, ale výkon našich dievčat to vôbec nepoznačilo. Práve naopak, po dobrom výkone sme vyhrali oba zápasy a do tabuľky si pripísali ďalších 6 bodov.
V tabuľke zostali Čadčianky na priebežnom 2. mieste (10), pretože aj prvá Prievidza zvíťazila vo Zvolene dvakrát 3:0. Už budúcu nedeľu sa Čadca stretne doma v predohrávke práve s Prievidzou.

Výsledky starších žiačok:
Dolný Kubín - Čadca 0:3 (17:25, 12:25, 14:25) a 0:3 (17:25, 13:25, 13:25)

Najbližšie zápasy:
Čadca - B. Bystrica B v sobotu 4.11. o 10,00 hod. na ZŠ Rázusova (staršie žiačky)
Čadca – Prievidza v nedeľu 5.11. o 9,00 hod. na ZŠ Rázusova (staršie žiačky)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp