volejbal Čadca - udalosti

Výsledky 5. kola

Kadetky
Čadčianky v zápase u druhého družstva súťaže nestačili na dobre podávajúce a lepšie útočiace domáce hráčky. Brusno preverilo naše dievčatá najmä v obranných činnostiach, v ktorých sme striedali svetlejšie chvíle s horšími. Tlaku sme žiaľ nedokázali trvalejšie odolávať a domáce hráčky zaslúžene zvíťazili v oboch zápasoch.
Brusno-Čadca 3:0 a 3:0.

Staršie žiačky
V 5. kole privítali Čadčianky B družstvo Žiaru nad Hronom. Domáce hráčky mali od prvej chvíle hernú prevahu, ktorú vyjadrili plným bodovým ziskom. Súperkam dovoli uhrať len jeden set, ale ani jeho strata im nepokazila radosť z ďalšieho víťazstva a udržali si tak vedúce postavenie.
Čadca-Žiar nad Hronom B 3:0 a 3:1

Mladšie žiačky
V nedeľu 12. 11. vycestovali mladšie žiačky TJ Lokomotíva do Považskej Bystrice. Na palubovke sa stretli s hráčkami „A“ družstva TJ Mladosť Považská Bystrica. Obidva zápasy, ktoré sa hrali, boli v réžii Lokomotivačiek a domov priniesli všetkých 6 bodov.
Prvý set v prvom zápase, ktorý dievčatá vyhrali vysoko 25:5, vôbec nenasvedčoval tomu, že môžu aj v družstve Lokomotívy nastať herné problémy. Dôkazom toho bol druhý set, keď dievčatá z Čadce nepodali na stranu súpera 5-krát v rade a aj po vystriedaní neboli hráčky schopné dostať loptu na stranu súpera. Nehovoriac o nesústredení pri hre na ihrisku, nekvalitné prihratie lopty z podania súpera, pokazení nahrávky alebo útoku. Dôsledkom bol nepriaznivý stav skóre pre Čadcu 17:21. Po vyčerpaných oddychových časoch v sete, troch striedaniach a „siedmemu hráčovi na ihrisku“, trénerke, sa podarilo narušiť koncentráciu súperiek a Čadčianky nakoniec vyhrali tento set 25:23. Tretí set už na ihrisku vládla opäť Čadca a vyhrala ho 25:16.
Na druhý zápas nastupovali dievčatá z Považskej Bystrice veľmi motivované. Chceli vrátiť prehru Čadci. V prvom sete vyhrávali na začiatku 3:0, ale to netrvalo dlho. Konečne kvalitné podanie z rúk hráčok Čadce, ukončilo set v ich prospech 25:16. Druhý set bol identický s druhým setom z prvého zápasu. No nebolo to podanie, ktoré dievčatá kazili. Súper skvalitnil podanie, Čadčianky nedokázali urobiť kvalitný príjem, a tým rozvinúť následné herné činnosti. Pri stave 19:14 pre Považanky bolo ťažké rozmýšľať nad víťazstvom v tomto sete. Ale...rady a neúnavné povzbudzovanie trénerky, transformácia tohto všetkého do hláv hráčok malo svoj význam. Dievčatá si po ťažkých výmenách nakoniec pripísali bod za vyhratý set, ktorý skončil 25:22. Tretí set po predvedení kvalitnej hry Čadce ho vyhrala 25:13.
TJ Mladosť Považská Bystrica – TJ Lokomotíva Čadca 0:3, 0:3

Najbližšie zápasy:
Zvolen – Čadca (staršie žiačky)
Čadca - Prievidza v nedeľu 19.11. o 9,00 hod. v telocvični ZŠ Rázusova (mladšie žiačky)
Čadca - Detva v nedeľu 19.11. o 14,00 hod v telocvični ZŠ Rázusova (kadetky)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp