volejbal Čadca - udalosti

Po zimnej prestávke znova začali volejbalové súťaže

Kadetky
Jarnú časť začali Čadčianky 28.1. na palubovke prvého družstva súťaže, Liptovského Hrádku. Napriek snahe hosťujúce hráčky nedokázali vzdorovať domácim. Tie výborne podávali a naše hráčky nedokázali prihrať tak aby boli schopné efektívne zaútočiť. L. Hrádku sme podľahli jednoznačne dvakrát 3:0.
L.Hrádok – Čadca 3:0 a 3:0

Staršie žiačky
Staršie žiačky majú za sebou prvé dve kolá jarnej časti. V Poltári sa 20.1. stretli s druhým družstvom po jesennej časti. Prvý zápas bol ťažký a každý set bol vyrovnaný až do jeho konca. Domáci dlho vzdorovali tlaku Čadčaniek. V závere setov sa však prejavila lepšia zohratosť našich hráčok a ukázalo sa, že úvodné turnaje roka dobre pripravili naše dievčatá na dôležité zápasy jarnej časti. Druhý zápas už bol úplne v našej réžii lebo súper postupne odpadol.

V druhom kole 27.1., tentoraz na domácej palubovke, privítali ďalšieho suseda z tabuľky – družstvo z Detvy. Na jeseň v Detve skončili zápasy 3:2 a 2:3 a preto sme očakávali dobrý zápas. Súper však prišiel na Kysuce v prekvapivo slabšej hernej pohode. V prvom zápase nás potrápil len v 3 sete, keď sme sa po prestriedaní chvíľu hľadali. Od prvej polovice setu sme museli doháňať 8-bodové manko. Postupne sme sa na súpera doťahovali a od stavu 22:22 sa začínalo akoby od začiatku. Záver setu sme trochu aj so šťastím zvládli a prvý zápas vyhrali 3:0. V druhom zápase domáce hráčky pridali ešte viac na dôraze. Zatlačili súpera kvalitným podaním, ktorým vynikli najmä Linda Hubočanová a Mia Mináriková, ktorá k podaniu pridala aj presnú prihrávku. Na smeči najviac bodov nazbierala Erika Turiaková. Celkovo hralo družstvo veľmi kompaktne, hráčky sa dobre sa dopĺňali a druhý zápas vyhrali hladko 3:0.
Poltár - Čadca 1:3 (23:25, 25:27, 26:24, 24:26) a 0:3 (20:25, 15:25, 5:25)
Čadca - Detva 3:0 (25:13, 25:8, 29:27) a 3:0 (25:17, 25:14, 25:8)

Ďalší program:
3.2. Rimavská Sobota – Čadca (staršie žiačky)
4.2. Považská Bystrica - Čadca (mladšie žiačky)
4.2. Čadca – Zvolen (kadetky o 10,00 hod. v telocvični ZŠ Rázusova)

10.2. Čadca - D. Kubín (o 10,00 hod. staršie žiačky)
11.2. L. Hrádok – Čadca (mladšie žiačky)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp