volejbal Čadca - udalosti

Výsledky 13. kola

Kadetky
Kadetky vycestovali za súperom do Prievidze. Vzhľadom na chrípkovú epidémiu išlo na zápas len 8 hráčok vrátane libera. Oba zápasy boli pre ne náročné aj po kondičnej stránke.
Úvod zápasu nám vyšiel, rýchlo sme vyhrávali 2:0 a zdalo sa, že k získaniu zápasu nestojí nič v ceste. Avšak pár vlastných chýb v úvode tretieho setu naštartovali domácich k obratu. Tretí set sme neudržali. V štvrtom sete nám rovnako nevyšiel začiatok setu, prestala nám fungovať súhra nahrávačky so smečiarkami a súper dobre vykrýval svoje pole. Aj keď sme štvrtý set prehrali jeho koniec predsa len priniesol pozitívum vo forme zlepšenej hry. Rozhodujúci 5. set sme začali ako z partesu a strany sa menili za pre nás priaznivého stavu 8:3. Po takomto vysokom vedení sa družstvo upokojilo a zápas sme už bez väčších problémov doviedli do víťazného konca.
Druhý zápas bol vyrovnaný len v prvých dvoch setoch, pričom rozhodujúcim bol vývoj a výsledok druhého setu, v ktorom sme na začiatku prehrávali 0:7. Trpezlivou hrou sme postupne sťahovali bod za bodom a aj keď sme v závere ešte prehrávali 22:24, 24:25 a 25:26 set sme napokon získali vo svoj prospech. Takýto obrat silne poznačil domáce družstvo a tretí set už psychicky nezvládli. Čadčianky v druhom zápase zvíťazili 3:0.
Pochváliť by som chcel celé družstvo najmä za nezlomnosť po niektorých nevydarených pasážach hry. Istotu nadobúdalo najmä pri útokoch smečiarky Eriky Turiakovej, ktorá získala pre družstvo 29 bodov so 70 % úspešnosťou, čo je vysoká úspešnosť. Svoj podiel na tomto čísle má nahrávačka Gabriela Bazgerová, ktorá získavala body aj v útoku z druhej lopty. Výrazne prispela k víťazstvám aj Linda Hubočanová, ktorá na podan9 zaťažila konto súpera 17 esami. V obrane na sieti získavala body blokárka Dorka Pišteková s 12 úspešnými blokmi. Prihrávkou dnes uspokojili libero Ema Kubánková, blokárka Miriama Jurišová a smečiarka Peťa Truchlá, ktoré naviac v rozhodujúcich chvíľach zbierali body aj v útoku. Na nahrávke striedala Lenka Zemaníková.
Prievidza - Čadca 2:3 (21:25, 15:25, 25:22, 25:18, 8:15) a 0:3 (22:25, 26:28, 18:25)

Staršie žiačky
Staršie žiačky privítali uplynulý víkend družstvo z Dolného Kubína. Proti poslednému družstvu tabuľky postavili domáce kombináciu starších a mladších žiačok. Naše dievčatá si s chuťou zahrali a nedovolili súperkám uhrať ani set. Dobre zahrali najmä smečiarky Ema Kubánková a Aneta Kružliaková. Okrem dobrej prihrávky boli úspešné aj v útoku.
Čadca – Dolný Kubín 3:0 (25:15, 25:12, 25:9) a 3:0 (25:18, 25:22, 25:10)

Mladšie žiačky
Mladšie žiačky odohrali v nedeľu svoj najdôležitejší zápas jarnej časti. Za svojím súperom vycestovali do Liptovského Hrádku s veľkými ambíciami. Víťazstvo nad súperom by znamenalo potvrdenie druhej pozície v súťaži, a tým aj vyhliadku účasti na Majstrovstvách oblasti.
V prvom zápase sa situácia nevyvíjala podľa našich predstáv. Prvý set prehrali dievčatá z Čadce hladko. Vôbec nekládli súperovi odpor. Možno to bolo po dlhej ceste, možno technickým prerušením setu na 20 minút. Strácali herné tempo, nedokázali bodovať ani z vyslovených šancí. V druhom sete sa vzchopili a vyhrali ho s rozdielom siedmych bodov. Tretí set robili dievčatá veľmi veľa vlastných chýb a „darovali“ ho súperkám. Štvrtý set naše dievčatá vzdorovali domácim hráčkam, zlepšili prihrávku i útok a zaslúžene ho vyhrali. Tajbrejk bol veľmi vyrovnaný. Za stavu 13:13 sme urobili dve osudné herné chyby, čo ich stálo víťazstvo v sete i v zápase.
Druhý zápas bol úplne v réžii domácich hráčok. Čadčianky ešte prvý set herne ustáli, ktorý síce prehrali, ale nie s vysokým rozdielom. Ďalšie dva sety nám nefungoval príjem podania, prihrávka ani útok. Množstvo nevynútených chýb a nefungujúca spolupráca na ihrisku postavila dievčatá z Čadce do pozície „iba sa brániaceho“ družstva.
Prehra v obidvoch zápasoch posunula postup už len do teoretickej roviny s tým, že musíme vyhrať všetkých ostávajúcich šesť zápasov a L. Hrádok by musel zakopnúť.
Liptovský Hrádok – Čadca 3:2 (25:14, 18:25, 25:16, 23:25, 15:13) a 3:0 (25:19, 25:12, 25:13)

Ďalší program:
3.3. Žiar n. Hronom – Čadca (staršie žiačky)
4.3. Čadca - P. Bystrica A ( o 9,00 hod. mladšie žiačky na ZŠ Rázusova)
4.3. Čadca – Brusno (o 14,00 hod. kadetky na ZŠ Rázusova)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp