volejbal Čadca - udalosti

Kadetky postúpili do semifinále

Kadetky si v domácom prostredí vybojovali právo pobiť sa o zvyšné 4 miestenky na M SR. Na záverečnom turnaji oblasti STRED, ktorý sa konal v telocvični Obchodnej akedémie sa stretli 4 najlepšie družstvá oblasti. Už od začiatku bolo jasné, že o prvenstvo sa popasujú družstvá Poltáru a Liptovského Hrádku a o 3. miesto, zaručujúce ešte účasť v semifinále M SR, družstvo Banskej Bystrice a domáce volejbalistky.
Prvé miesto a priamy postup na M SR získal L.Hrádok, ktorý v priamom súboji s Poltárom vyhral 2:0.
Domáce dievčatá nastúpili v poslednom zápase práve proti B. Bystrici. Obe družstvá už mali v nohách 2 ťažké zápasy s prvými dvomi družstvami, ale práve v tomto poslednom zápase mali ukázať, ako sa bojuje o postup. Naše dievčatá ho nezačali vôbec dobre. Celý úvodný set prehrávali a aj keď v závere doháňali súpera na víťazstvo v sete to nestačilo, prehrali ho 23:25. Rovnako sa začal aj druhý set. Veľa sme kazili a súper naopak vybehal v poli aj nemožné lopty. Prehrávali sme už 7:10, keď sa začali burcovať diváci a na čele s trénerkou Elou (nie prvý raz) vyhecovali dievčatá k obratu v zápase. Zrazu sa nám začalo dariť, aj súper občas čosi pokazil a set sme vyhrali 25:20. V tiebreaku, už v lepšej psychickej pohode, mali navrch naše volejbalistky. Od začiatku viedli a kadetkám z Banskej Bystrice vrátili minuloročnú prehru. Po víťazstve v poslednom sete 15:10 tak obsadili v záverečnom turnaji 3. miesto a súčasne dostali ešte jednu príležitosť zabojovať v semifinále M SR o posledné 4 miesta s účasťou na M SR.